اخبار

معاون وزیر صمت:ایران هاب مهندسی منطقه است

بازدید-معاون-وزیر-صمت-از-نیرومحرکه

قزوین – ایرنا – معاون هماهنگی و محیط کسب و کار وزارت صمت گفت: ایران از نظر فنی و مهندسی ظرفیت بسیار بالایی دارد و امروز به هاب مهندسی (تجهیزات سخت افزاری شبکه‌های رایانه‌ای) منطقه تبدیل شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمد مجید فولادگر در سفر ۲ روزه خود به استان قزوین، روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از شرکت نیرو محرکه قزوین اظهار کرد: امروز خوشبختانه برای کشورمان امکان صادرات بسیاری از قطعات و خدمات در حوزه فنی و مهندسی فراهم شده است.

وی با بیان اینکه ظرفیت‌های نیروی انسانی کشور به عنوان پیشران توسعه عمل خواهد کرد، یادآور شد: برخی از صنایع و شرکت‌های تولیدی نظیر نیرو محرکه قزوین در رشد و سرعت این پیشرانه‌ها بسیار موفق‌تر از سایر واحدها عمل کرده‌اند.

فولادگر ادامه داد: ما امروز توفیق این را داشتیم تا یکی از واحدهای موفق این استان در حوزه صنعت خودرویی را بازدید کنیم و با مدیریت حاکم بر این واحد تولیدی و بهره‌مندی آن از نیروها و کادر توانمند و مجرب، در سطح حرفه‌ای و با کیفیت بسیار خوب عمل کرده‌اند.

این مسوول تصریح کرد: امروز این واحد تولیدی کشور برای نخستین مرتبه در کشور به دنبال تولید گیربکس‌های اتوماتیک است که البته بهتر بود ۱۵ سال پیش کشور ما با توجه به ظرفیت‌های موجود آن زمان به سمت ساخت چنین محصولاتی می‌رفت.

معاون وزیر صمت خاطرنشان کرد: یکی از اولویت‌های ما برای شرکت نیرو محرکه اعطای تسهیلات در قالب تامین مالی از سوی بانک مرکزی است که امیدواریم با این کار، این واحد صنعتی بتواند روز به روز نسبت به رشد و توسعه هرچه بیشتر خود اقدام کند.

گفتنی است، شرکت نیرو محرکه قزوین تولید کننده انواع گیربکس‌های خودرو و جعبه دنده‌های صنعتی که از سال ۶۴ راه‌اندازی شده و هم اکنون نیز با ۲ هزار و ۱۰۰ نیروی کاری سالانه ۶۰۰ تا ۸۰۰ هزار گیربکس تولید و به شرکت‌های خودروساز کشور تحویل می‌دهد.