اخبار

مديرعامل شرکت ایکیدو در مجمع عمومی عادی سالیانه:
تبديل ايكيدو به يكی از بزرگ ترين هلدينگ های كشور

در مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو، با تصویب صورت‌های مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۱، تقسیم 10 درصد از سود سال مالی معادل چهار ریال به ازای هر سهم به تصویب رسید.
احمد رويايي در جريان برگزاري مجمع عمومي عادي سالانه شركت گسترش سرمايه گذاري ايران خودرو كه چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۲ با مشاركت حدود 51 درصد از سهام داران اين مجموعه برگزار شد، در پاسخ به سوالات سهام داران و با اشاره به برنامه‌های اين مجموعه در زمينه ارايه خدمات پس از فروش، گفت: برنامه ريزي هايي در اين حوزه صورت گرفته كه در حال پيشبرد آن ها و حرکت به جلو هستیم.


وي افزود: شركت گسترش سرمايه گذاري ايران خودرو، توانايي تامين و پاسخ گويي به تمام ظرفيت فروش ايساكو را داشته و مقرر شده است مازاد اين قطعات به دو شكل عرضه مستقیم به بازار داخل و صادرات، به فروش برسد.
وي با اشاره به برنامه ها و پروژه هاي اين مجموعه براي سال جاري، خاطرنشان كرد: پروژه هاي مختلفي تعريف شده و برنامه ريزي هاي خوبي نيز صورت گرفته است كه تا پايان سال 1402 محقق خواهد شد، برخي از اين پروژه ها توسط دو شركت ریخته‌گری آلومینیوم و صنایع ریخته‌گری ایران خودرو تعريف و در دست اجرا قرار دارد كه از جمله آن پروژه اي در زمينه بازيافت است كه انتهاي تيرماه در شركت ريخته گري آلومينيوم افتتاح خواهد شد.
رويايي با تاكيد بر اين كه ظرف مدت پنج سال به یکی از بهترین‌ هلدینگ‌هاي کشور بدل خواهيم شد، گفت: سرمایه‌گذاری در طرح‌های جدید شرکت‌ها و حركت به سمت شركت هاي سبز از جمله اولويت هاي گسترش سرمايه گذاري ايران خودرو به شمار مي رود، هم چنين تولید اقتصادی و پایدار در تعامل با ایران خودرو از اهداف اين شرکت است.
مديرعامل شركت گسترش سرمايه گذاري ايران خودرو، داخلی‌سازی قطعات، توسعه مجموعه قطعات پلتفرمی، تبدیل دارایی‌های غیرمولد به مولد و افزایش کیفیت را از مهم‌ترین اهداف اين شرکت دانست.
رويايي با اشاره به افزايش توليد 21 درصدي شرکت ریخته‌گری آلومینیوم ایران خودرو در سال مالي منتهي به 29 اسفندماه 1401، افزود: در اين بازه زماني هم چنين شركت توسعه و عمران نائین سه درصد، درخشان ساز 16 درصد، مهر کام پارس 31 درصد، صنعتی نیرومحرکه شش درصد، شرکت تولیدی نیرومحرکه نیز ۲۸ درصد و شرکت محورسازان ۲۸۷ درصد افزایش تولید داشته‌ اند.
وي با بيان اين كه شركت های گروه زمینه افزایش تولید را در سال جاری نیز دارا هستند، اظهار اميدواري كرد، اين شركت ها امسال سود خوبی كسب كرده و سبب رضايت سهام داران خود شوند.
وي با اشاره به رشد 200درصدي صادرات سال 1401 نسبت به سال 1399، گفت: سال۱۴۰۰ ميزان صادرات شركت گسترش سرمايه گذاري ايران خودرو حدود پنج میلیون دلار بوده که در سال ۱۴۰۱ به حدود 10 میلیون دلار افزايش يافته است.
مديرعامل شركت گسترش سرمايه گذاري ايران خودرو، با اشاره به اين كه دو شركت ریخته‌گری چدن و تولیدی نیرومحرکه سهم زیادی در صادرات داشته اند، اظهار كرد: بر اساس پيش بيني هاي صورت گرفته، امسال صادرات به ١١.۵ میلیون دلار افزايش خواهد يافت.


رويايي در پایان با اشاره به اين كه افزایش ارزش پرتفوی و حمایت از طرح‌های توسعه زیرمجموعه ها جزو برنامه‌های فعلي و آينده شركت گسترش سرمايه گذاري ايران خودرو به شمار مي رود، تصريح كرد: ارزش پرتفوی بورسی اين مجموعه به بالاترین سطح و به 16 هزار و 400 میلیارد تومان رسیده است.