خط مشی

مدل کسب و کار شرکت

محدودیت منابع مالی و نیاز روز افزون به نقدینگی مورد نیاز به منظور اجرای برنامه های توسعه ای و سرمایه گذاری های جدید از یک سو و تغییر شیوه های فروش محصولات از سوی دیگر، موضوع تامین مالی و سرمایه گذاری را به عنوان یکی از محورهای مهم استراتژیک در مجموعه گروه صنعتی ایران خودرو مطرح نموده است. در این راستا راه های تامین منابع مالی جدید و متنوع، استفاده بهینه از منابع موجود و ایجاد درآمد ناشی از فعالیتهای غیر تولیدی به عنوان محورهای مهم در مدل کسب و کار شرکت ایکیدو مطرح می باشد.

وجود فرصتهای مناسب فعالیت در حوزه های صنعتی و اقتصادی در داخل و خارج از گروه صنعتی ایران خودرو ، فضای حرکتی مناسبی را برای این شرکت در محدوده وسیعی از اقدامات بر طبق اساس نامه شرکت ایجاد نموده است. بر همین اساس مدل کسب و کار شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو بر پایه سه محور اصلی ذیل تعریف گردیده است:

  • کسب و کار در بخش مالی و اقتصادی (بانک، بیمه، لیزینگ، فروش خودرو، وصول مطالبات و اعتبارسنجی)
  • کسب و کار در بخش صنعتی (قطعه و مجموعه سازی)
  • کسب و کار در بخش مدیریت منابع در اختیار (پرتفوی سهام ، ایجاد کسب و کارهای جدید)

چشم انداز شرکت

ما می خواهیم هلدینگی پویا، سرآمد و ارزش آفرین و پشرو در بازار سرمایه با جامع ترین زنجیره ارزش افزوده در محصولات، خدمات و سبد سرمایه گذاری صنعت خودرو باشیم.

ارزشهای شرکت

ما به ارزشهای انسانی، شایسته سالاری، صداقت در عمل و استفاده از شیوه های نوین مدیریتی برای نیل به آرمانهای شرکت اعتقاد داریم و آینده نگری توام با نوآوری را رمز ماندگاری خود می دانیم.

پیام مدیرعامل

بسی مایه خرسندی است که به مدد فناوری نوین امروزی، امکان ارتباط پویا و تاثیرگذار با شما مخاطبین محترم در فضای مجازی فراهم گردیده است.

خانواده بزرگ شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو از بدو تاسیس تاکنون، با اتکا به یاری خداوند سبحان و به لطف اعتماد و همدلی سهامداران گرامی، به واسطه تمرکز فعالیت در صنعت واسطه گری های مالی و قطعه سازی نقش بسزایی در تولید خودرو و همچنین ارائه خدمات بعدی داشته و همواره در پی‌ آن است که با تداوم روند رو به رشد خود، همواره در جایگاه مناسبی در بین ۱۰۰ شرکت برتر کشور عزیزمان ایران به عنوان شاخص موفقیت قرار گیرد.

در حال حاضر تلاش تمام کارکنان مجرب و کارآزموده شرکت بر این اخلاق حرفه ای همانند یک قانون پایه استوار می باشد که امکان انجام کلیه برنامه های جاری، تعهدات و قراردادهای موجود در زمان تعیین شده و در چارچوب بودجه اختصاص یافته، فراهم آید.

امید آنکه اطلاعات گزینش شده موجود در این سایت، که به طور شایسته ای نیز ذخیره شده اند؛ برای شتاب در یاری رساندن به نیازهای طیف گسترده ای از مخاطبین گرامی در فرآیند تصمیم گیری به منظور تخصیص اثربخش منابع محدود در بازارهای سرمایه و سایر تصمیم های مشابه سودمند واقع گردد. چرا که اعتقاد بر این است که هر گاه اطلاعات ارائه شده معطوف به تامین نیازهای اطلاعاتی سرمایه گذاران باشد اکثر نیازهای سایر استفاده کنندگان را نیز در حد توان برآورده می کند.

هیئت مدیره

داود حمزهء

سرپرست
موظف

بهروز غفاری

عضو هیئت مدیره
موظف

علی حاجی کاظم لواسانی

رئیس هیئت مدیره
غیرموظف

عباس بدرلو

عضو هیئت مدیره
غیرموظف

عبداله سلطانی ثانی

عضو هیئت مدیره
غیرموظف

سهامداران

فلسفه وجودی

ماموریت ما رضایت مندی ذینفعان و سودآوری پایدار از طریق سازمانی پویا، یادگیرنده و بهره مند از منابع انسانی کارآمد، ظرفیت های نرم افزاری و سخت افزاری جهت راهبری شرکت های تحت پوشش به منظور تولید مواد، قطعات و مجموعه های موردنیاز صنعت خودرو و ارائه خدمات مرتبط با زنجیره ارزش این صنعت در سطح استاندارد جهانی و بازرهای رقابتی می باشد.

پیام هیئت مدیره

با توکل به ذات اقدس باری تعالی جل و اعلی و برنامه ریزی های اصولی بر اساس واقعیت های موجود در صنعت خودرو و فعالیت خستگی ناپذیر و مستمر کلیه کارکنان، شاهد اجرای دقیق و به موقع برنامه های تصویب شده برای سال مالی جاری در راه نیل به اهداف تعیین شده از سوی مدیریت ارشد گروه صنعتی ایران خودرو باشیم.

انشاءالله

تاریخچه

شرکت گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو(سهامی عام) در تاریخ ۱۳۷۶/۱۰/۱۶، با شماره ۱۳۴۹۴۶ و با نام قطعه سازان دانش افزاء(سهامی خاص) در اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری تهران به ثبت رسیده است.

به استناد مجامع فوق العاده مورخ ۱۳۷۷/۵/۲۵ و ۱۳۸۳/۲/۳۰، نام شرکت به ترتیب به گسترش صنایع ایران خودرو(سهامی خاص) و گسترش سرمایه‌گذاری ایران خـودرو(سهامی خاص) تغییر یافته است.

طی مصوبه مجمع عمومی فوق العاده مورخ 1384/10/7، نوع شرکت از «سهامی خاص» به «سهامی عام» تبدیل شده است. نام شرکت از تاریخ 1385/7/5 به عنوان چهارصد و سی و سومین شرکت پذیرفته شده در گروه «ساخت قطعات و ملحقات برای وسایل نقلیه موتوری و موتور آنها» با کد 21-30-34 و نماد « خگستر(khegostar)»، در فهرست نرخ‌های تابلوی فرعی بورس اوراق بهادار تهران درج شده و در تاریخ 1397/6/13 از تابلوی فرعی به تابلوی اصلی بورس اوراق بهادار تهران منتقل گردیده است.

عرضه اولیه سهام در تابلو بورس در تاریخ ۱۳۸۵/۱۰/۲۱ با قیمت ۲,۳۸۰ ریال انجام گردید.

شرکت گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو به عنوان نهاد مالی و یکی از بزرگترین هلدینگ‌های کشور با هدف سرمایه‌گذاری در شرکت­های تولیدی، تجاری و پولی در خدمت زنجیره تأمین گروه صنعتی ایران خودرو و با بهره­گیری از اعتبار جهانی گروه صنعتی ایران خودرو، ضمن سرمایه‌گذاری و اعمال مدیریت در برخی شرکت‌های تولیدی مجموعه و قطعه سازی صنعت خودرو اقدام به سرمایه‌گذاری در صنعت لیزینگ، بانکداری و بیمه نموده است که ضمن تنوع بخشی به پرتفوی سرمایه‌گذاری خود نسبت به کاهش ریسک سرمایه‌گذاری تک بخشی اقدام نموده و علاوه بر آن بخشی از فعالیت حرفه‌ای خود را به بازار پول و سرمایه اختصاص داده است.

مدیران عامل از ابتدا تاکنون

احمد رویایی

03/02/24- 01/3/11

غلامرضا خلیل ارجمندی

01/3/11 – 00/11/20

غلامحسین زارع نژاد

00/11/20 – 99/3/17

مهدی مونسان

99/3/17 – 98/2/23

سیدمهدی جلالی

98/2/23 – 92/7/10

علیرضا فاطمی

92/7/10 – 89/11/25

سیدطاهر طاهری

89/11/25 – 89/4/6

مجید شایسته

89/4/6 – 87/6/18

پرویز کاظمی

87/6/18 – 85/7/18

ناصر مرزبانی

85/7/18 – 82/1/17

امیرهوشنگ زین الدین

82/1/17 – 80/7/11

عبدلله طالبی

80/7/11 – 78/4/1